ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ - ΜΑΘΗΤΕΙΑ

Σας πληροφορούμε ό,τι το ΕΠΑΛ Αξιούπολης, στο πλαίσιο της υλοποίησης του "Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας" αρμοδιότητας ΥΠ.Π.Ε.Θ. (Υ.Δ.νΦ7/136312/Δ4-21/08/17), προσκαλεί τους κατόχους:

α) απολυτηρίου και πτυχίου του ν.4186/2013 και του ν3475/2006, καθώς κια παλαιότερων ισότημων τίτλων, ή α). απολυτηρίου ΓΕΛ και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑΛ, του ν.4186/2013 και του ν.3475/2006, καθώς και παλαιότερων ισότιμων τίτλων και

β) όσους βρίσκονται εκτός απασχόλησης, εκπαίδευσης, ή κατάρτισης

να υποβάλουν Αίτηση Εγγραφής - Δήλωση στο ΕΠΑΛ Αξιούπολης από την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου μέχρι και την Τρίτη 10 Οκτωβρίου, τις ώρες 11:00 με 13:00,  με τα απαραίτητα δικαιολογητικά:

1. Αντίγραφο Απολυτηρίου
  2. Αντίγραφο Πτυχίου
  3. Δελτίο Α.Τ

για τις παρακάτω ειδικότητες :

1. Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής

2. Τεχνικός Οχημάτων

3. Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

4. Βοηθός Νοσηλευτή

5. Υπάλληλος Δοιήκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών

6. Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων.

Σημειώνουμε ότι :

• οι μαθητευόμενοι που έχουν βρει μόνοι τους κάποια θέση μαθητείας τοποθετούνται σε αυτή κατά προτεραιότητα υπό την προυπόθεση η επιχείρηση να είναι σε θέση να υλοποιήσει το Πρόγραμμα Σπουδών Μαθητείας.
  • Σχετικά έγγραφα :